Неділя, 18.02.2018, 04:29

Головна » 2017 » Грудень » 26 » Вправа «Ромашка».
Вправа «Ромашка».

Вправа «Ромашка» - метод перевірки сформованості у дітей початкової школи уявлень про лідерські якості, який застосовується після вступних бесід, проведених класоводами, та на основі набутого досвіду дітьми на час проведення вправи. Учні активно висловлюються щодо розуміння ними поняття «лідер». Учитель лише дещо корегує відповіді дітей, задаючи запитання, чи пропонує прокоментувати ситуацію. Завдання вчителя сформувати у дітей  поняття саме екологічного лідерства.

Вправа «Ромашка» передбачає вибір усіма дітьми по черзі  із переліку безлічі людських якостей саме тих, які повинні бути притаманні лідеру. Свій вибір вони аргументують і прикріплюють «пелюстку» із написом обраної якості до серцевинки «лідерської ромашки». Зазвичай активність дітей висока, вони доповнюють один одного, наводять приклади із власного життя.

Серед запропонованих якостей: відповідальний, активний, рішучий, цілеспрямований, працелюбний, товариський, лінивий, ініціативний, нерішучий, життєрадісний, оптимістичний, кмітливий, винахідливий, творчий, пасивний, боягузливий, байдужий.

Після проведення заняття «лідерська ромашка» за домовленістю із класоводом розміщується в класі на видному місці та використовується як унаочнення на уроках початкової школи при вивченні тем, які якимось чином можна пов’язати і використати для формування лідерської компетентності школярів.

Вправу «Ромашка» було проведено заступником директора школи з виховної роботи Кукленко О.М. для учнів 3 класу.

Переглядів: 24 | Додав: GVS | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: